2019. július 1-5. között kerülnek megrendezésre a BME NTI, mint házigazda és főszervező, valamint az European Nuclear Education Network (ENEN), azaz az Európai Nukleáris Oktatási Hálózat közös rendezvényei. Ezek a rendezvények a Horizon 2020 európai uniós kutatási programban elnyert ENEN+ projekt keretében valósulnak meg. Intézetünk, valamint az ENEN három rendezvényt bonyolít le hazai és nemzetközi előadókkal: a középiskolásoknak szóló Első Európai Nukleáris Versenyt, valamint kettő, BSc hallgatóknak szóló nyári iskolát: az egyiket nukleáris energia és radioaktív hulladékkezelés, a másikat orvosi fizika és sugárvédelem témakörben.

A rendezvényekről további információk a BME hírei között érhetőek el.