A Nukleáris technika specializációt azoknak a hallgatóknak célszerű választaniuk, akik magfizikával, elméleti vagy kísérleti reaktorfizikával, jelenleg működő vagy új generációs reaktorokkal, plazmafizikával, fúziós energiatermeléssel, radiokémiával vagy ezekhez kapcsolódó elméleti, illetve méréstechnikai, műszerfejlesztési feladatokkal szeretnének foglalkozni. A specializációt választó hallgatóknak lehetőségük van arra, hogy már mesterképzési tanulmányaik idején bekapcsolódjanak az NTI szerteágazó kutatási tevékenységébe TDK dolgozat és diplomamunka készítésével, illetve különböző projektekben való részvétellel. A legjobb hallgatóknak lehetőségük nyílik arra is, hogy külföldi egyetemek hasonló képzéseiben vegyenek részt, illetve bekapcsolódhassanak az NTI és európai kutatóintézetek, egyetemek közös projektjeibe is. Az NTI által gondozott specializációt elvégezve a végzett hallgatókat számos kecsegtető álláslehetőség várja. A teljesség igénye nélkül néhány piaci szereplő, akik az NTI-től kikerült hallgatókat várnak: Paksi Atomerőmű, Paks II Atomerőmű Fejlesztő Zrt., Országos Atomenergia Hivatal, MTA Energiakutató Központ, MTA Wigner Fizikai Kutatóintézet,  Radioaktív Hulladékokat Kezelő Közhasznú Nonprofit Kft.

Mintatanterv

Oktatott tárgyaink: