horvath andras

Horváth András

tanszéki mérnök

Nukleáris Technika Tanszék

András 2012-ben végzett az Eötvös Loránd Tudományegyetem fizika alapszakán (BSc), elméleti fizika szakirányon, majd tanulmányait a BME fizikus mesterképzési szakán, nukleáris technika szakirányon folytatta. 2014 szeptemberétől dolgozik az NTI-ben. Feladata az Oktatóreaktorral kapcsolatos reaktorfizikusi teendők ellátása. Feladatához kapcsolódóan vett részt a BME OR új nukleáris mérőláncainak üzembe helyezésének előkészítésében. Ennek kapcsán, a reaktorfizikai (MCNP) számítások valamint a kalibrációs mérések megtervezésében és kivitelezésében vett részt. Diplomamunkája folytatásaként, jelenleg is egy időfüggő, reaktorfizikai perturbációkat is kezelni tudó diffúziós kód fejlesztésén dolgozik, amelyet más elven (Monte Carlo) működő programokkal verifikálunk, és az Oktatóreaktoron végzett mérésekkel validálunk.

1111 Budapest, Műegyetem rkp. 9. R.218.
Tel:  +36-1-463 1946