elek richard

Elek Richárd

PhD hallgató

Nukleáris Technikai Intézet

Ricsi 2008-ban végzett a Kandó Kálmán Villamosmérnöki Főiskolai Karon (akkor még Budapesti Műszaki Főiskola), orvostechnika szakirányon. Egy esztendőn keresztül gyakornokként dolgozott a Siemens Zrt. orvostechnikai részlegén, majd 2009-tól az Országos Sugárbiológiai és Sugáregészségügyi Kutató Intézethez került, ahol elsősorban a röntgenberendezések átvételi- és állapotvizsgálataival foglalkozott, majd az újonnan üzembe helyezett termolumineszcens személyi dozimetriai rendszer beüzemelésében vette ki a részét. A 2010-ben indult, Műegyetemi orvosfizikus képzés első évfolyamában sikeresen védte meg "Technikai minőségbiztosítás és páciensdozimetria az orvosi röntgendiagnosztikában" c. diplomamunkáját. A Fizikai Tudományok Doktori iskola hallgatója 2013 óta. 2016 szeptembere óta erősíti a BME NTI csapatát. Meghatározó szerepe van a hazai sugárvédelemmel és orvosi fizikával foglalkozó szakmai társaságok életében. Érdeklődése az ionizáló sugárzások alkalmazásának széles körét felöleli, kiemelt kutatási területei a dozimetria, illetve az orvosi képalkotás.

Önéletrajz

Publikációk, hivatkozások