ReakSuli” program leírás:

A Nukleáris Technikai Intézet izgalmas programokkal és előadásokkal várja az érdeklődőket. Ebben az évben 3 korcsoportnak állítottunk össze programot.

Az iskolásoknak (10 éves kor felett) szóló előadások játékos hangvételben mutatják be, hogyan épül fel egy atomreaktor, mivel lehet radioaktív sugárzást mérni, és hogy néznek ki különböző tárgyak mágneses rezonancia képalkotással készült képei?

A középiskolásoknak és felnőtteknek (14 éves kor felett) megismerhetik, hogy régen milyen radioaktív anyagokat alkalmaztak a háztartásokban, mi a sugárvédelem feladata, hogyan működnek az orvosi képalkotó rendszerek (ultrahang diagnosztika (UH), mágneses rezonancia képalkotás (MRI), komputertomográfia (CT), pozitron emissziós tomográfia (PET) és a sugárterápiában alkalmazott berendezések.

Az előadásokkal párhuzamosan kisiskolásoknak (6-10 éves korig) atomreaktorral kapcsolatos játékos programokat tartunk (kirakós, kifestő, „ReakLufi” készítés stb.)

Letölthető 2015-ös program PDF formátumban